top of page

מסע לחוזרים

מהטיול הגדול

המסע הקרוב:

המסע חזרה הביתה

(מהטיול הגדול)

קריאת כיוון

"בכל נתיב בו יש לב- שם הולך אני.

והדבר היחיד אותו הנני מעריך הוא- לצעוד לכל אורכו,

ושם הנני מתבונן... מתבונן

בנשימה עצורה"           

                                                   (קרלוס קסטנדה)

"את חווית החזרה לארץ לאחר הטיול הגדול אני זוכר היטב -את ההרגשה העילאית הזו שהמסע הזה יצר בי, את תחושת הגילוי וההרפתקה, את הרוגע, את ההנאה מהדברים הקטנים, את ההפנמה של המילה "לזרום" מתוך ההבנה שבאמת הכול מסתדר בסוף בדרך הכי טובה שיכולה להיות, ושאולי אולי אפילו יש שם משהו- חוקיות, מיסטית... היקום, אלוהים...   שממש משגיח עלי מלמעלה ומבפנים, ו..."  קרא עוד

אם אתה מזדהה עם מה שכתוב כאן, אם גם עבורך הטיול הגדול היה משמעותי ואתה תוהה מה עושים מכאן? איך ממשיכים ומיישמים את המסע גם בארץ? המסע הזה הוא בדיוק עבורך.   אני מזמין אותך להצטרף אלינו-

מסע בן 3 ימים במדבר שמטרת העל שלו היא להבין את התהליך שעבר עליך ב"טיול הגדול של אחרי הצבא", ולתת כלים איך לחיות וליישם כאן בבית בישראל, את התובנות הרוחניות שקיבלנו שם, ולהתאים אותן לערכי התרבות המערבית, הישראלית, היהודית והמשפחתית בתוכם (אם נרצה או לא) אנחנו חיים. 

Image by Jehyun Sung

המסע יכלול מספר שלבים:

 1. בירור מאיזה מקום (נפשי ופיזי) הגעתי לטיול?

 2. בירור מה קרה לי במסע עצמו? (מה למדתי? מה הורדתי מעצמי? וכ"ו)

 3. להבין מה קורה לי היום בארץ?

 4. לפענח את "סימני הדרך של הנשמה" שלי- להבין אילו כלים קיבלתי- מהורי, מהמקום בו גדלתי, מהכישורים והמראה שלי, על מנת להגשים את היעוד שלי.

 5. לתת כלים איך לחיות וליישם כאן בבית בישראל, את התובנות הרוחניות שקיבלנו שם בטיול, ולברר האם ניתן להתאים אותן לערכים של עולם מערבי תחרותי.

כפי שאתה יודע- כל התשובות כבר נמצאות אצלך. צריך רק להסיר את הרעשים ולאפשר לך להגיע אליהן.

פרטים נוספים

פרטים נוספים

על המסלול

המסע הוא מסע "כוכב" בן 3-4 ימים, היוצא וחוזר כל יום לאותו המקום. בגלל המגבלות של הצעידה בשיא הקיץ במדבר, ננצל את שעות הבוקר המוקדמות ושעות הערב ליציאה מהמאהל. ובשעות החמות נשהה במאהל עצמו ונעמיק אל תוך תכני המסע. אין צורך בכושר מיוחד. ההליכות יהיו קצרות. המסע הוא יותר מסע נפשי מאשר מסע פיזי.

מפגש ההכנה

מפגש הכנה יתקיים כשבוע וחצי לפני היציאה (באזור המרכז).

המפגש נועד ל-

 • הנעת התהליך- כבר במפגש הזה תרגיש שמשהו מתחיל לזוז...

 • היכרות ראשונית בין כלל המשתתפים, עם המדריך ועם התכנים.

 • מיפוי הצרכים והיעדים האישיים של כל משתתף.

 • יחולקו תפקידים שונים לקראת המסע (חלק מהתפקידים- יותאמו לאתגר ולהתנסות בה המשתתף צריך להתמקד).

 • לאחר המסע יתקיימו לכל המעוניין עוד 4 מפגשי ערב קבוצתיים או אישיים לתמיכה ולתחזוק התהליך. בעלות מוזלת של 70 ₪ למפגש קבוצתי ו 100 ₪ למפגש אישי.

לינה: בורות לוץ (שליד מצפה רמון) לינה במבנה בטון פתוח עם מזרונים ושקי שינה (באחריות המשתתפים). במקום יש מים זורמים ושירותים.

כלכלה: באחריות המשתתפים עם עזרה לוגיסטית שלנו (פרטים במפגש ההכנה).

הגעה: עצמאית, עם רכבים פרטיים. (אנחנו נסייע בארגון נסיעות משותפות).

ביטוח וענייני רפואה: המסע מגובה בביטוח נגד רשלנות מקצועית ומלווה במגיש עזרה ראשונה. אנו נמצאים במרחק של 30 דקות מהעיר מצפה רמון וכשעה  מב"ש. 

ציוד נוסף: ברשימה נפרדת שתשלח למשתתפים לפני היציאה.

עלות כוללת: 500 ₪ בהרשמה מוקדמת. (600 ₪ לאחר מפגש ההכנה)

הרשמה ותשלום

הרשמה ותשלום

שלום, זה אייל שמיר מוביל המסע כותב לך. קודם כל אני מברך אותך על הרצון להצטרף למסע. מבטיח לך חוויה מעצימה ומלאת תובנות, כזו שתיתן לך כלים "לשמור על החיבור" בארץ.

 1. אם אתה עדיין מתלבט- אתה מוזמן להשאיר פרטים ואחזור אליך (בתקווה שאוכל לתת מענה לכל השאלות).

 2. אתה גם יכול להירשם כבר עכשיו ולהיפגש איתי ועם הקבוצה במפגש ההכנה שיהיה כשבוע וחצי לפני המסע (המועד המדויק ישלח אליך ישירות לטלפון). גם במקרה זה אתה מוזמן להשאיר פרטים (בדף למטה) בכדי שנוכל לחזור אליך.

בברכה

אייל שמיר

השארת פרטים

! תודה

השארת פרטים, אופן רישום ותשלום:

 • עלות כוללת של המסע (מחיר מינימום אנחנו יודעים שלא נשאר לך הרבה)   500 ₪ בהרשמה מוקדמת, לפני מפגש ההכנה. 

 • עלות כוללת של המסע למשלמים לאחר מפגש ההכנה- 600 ₪.  

 • התשלום יועבר בביט/פייבוקס/מזומן עד ליום לאחר מפגש ההכנה שיהיה במרכז הארץ כשבוע וחצי לפני.                לטלפון 052-347-4136

 • על מנת לשמור על איכות ויחס אישי, מספר המשתתפים מוגבל (עד 14 משתתפים בכל מסע).

להרשמה/קבלת מידע נוסף- אנא השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם.

בנימה אישית

בנימה אישית - חווית המסע שלי

קוראים לי אייל שמיר, בן 47, נשוי + 3, בן מושב שדה ניצן שבנגב המערבי (היום גר במרכז), מזה 15 שנים מנחה קבוצות, מדריך ומוביל מסעות למודעות עצמית והעצמה בטבע. את חווית החזרה לארץ לאחר הטיול הגדול אני מכיר היטב -זוכר את ההרגשה העילאית הזו שהמסע הזה עורר בי, את תחושת הגילוי וההרפתקה, את הרוגע, את ההנאה מהדברים הקטנים, את ההפנמה של המילה "לזרום" מתוך ההבנה שבאמת הכל מסתדר בסוף בדרך הכי טובה שיכולה להיות, ושאולי אולי אפילו יש שם משהו, חוקיות מיסטית, אלוהים, שממש משגיח עלינו מלמעלה ומבפנים ומדבר איתנו דרך המציאות היום יומית אותה אנו חיים. 

אני גם זוכר היטב את התהיה הגדולה שהייתה לי כשחזרתי- "איך לא שמתי לב לכל זה כשחייתי בארץ?!" ואת התקווה, זו שאיתה אנו חוזרים, שהפעם יהיה אחרת, כי אנחנו יודעים שאפשר- שהפעם נהיה הרבה יותר אוהבים אל הקרובים אלינו, שנוריד את החספוס הישראלי, שנחייך לאנשים ברחוב, שנחייך אל עצמנו, ובעיקר שלא נוותר על הקסם שיש בחיים.

מצד שני אני גם מכיר את "הכאפה המצלצלת" של המציאות הארץ ישראלית שטופחת לנו על הפנים, לפעמים כבר במטוס בדרך חזרה... מכיר את הפער בין החלום למציאות, את חוסר היכולת להסביר את מה שעבר עליך לחברים שנשארו כאן ולפעמים גם לעצמך, את הביקורת ההדדית שלפעמים נוצרת, את הנתק שלפעמים בא בעקבותיה, את הריקנות הגדולה שמשתלטת ומחליפה את האהבה והתקווה הגדולה איתה חזרנו, את השבועות המשתקים בבית, את תחושת הגלות המרה והמדכאת, את ההורים שיושבים לך על הראש ולוחצים עליך ללכת ללמוד, להסתדר בחיים כי מה שחשוב זה לשרוד, כשאתה בכלל כבר לא שם, כבר לא מאמין בהישרדות אלא שואף לחלום... 

 

כן, הייתי גם שם וגם שם, ובסוף שהיה גם די בהתחלה (שנת 1996-2007) כתבתי את ספרי "יום אסוני הוא יום ששוני", (אתה יכול לקרוא עליו כאן  באתר ) הסיפור האישי שלי שהוא קצת גם הסיפור של כולנו בטיול הגדול. 

באותו הזמן שמתי לעצמי למטרה לא לשכוח את מה שלמדתי שם, במסע ההוא, לא לוותר, להזכיר לעצמי ולאחרים כל הזמן שאפשר אחרת ובעיקר להישאר מחובר- לעצמי, ללב, לעוצמה הפנימית שקיבלתי שם והיא הדבר החשוב ביותר שיש לי עד היום. הבנתי שלוותר על עצמנו בשם ההישרדות זו אולי הייתה פריווילגיה של הדור של הורינו, אבל לא שלנו. כי לא לשם כך באנו לתקופה הזו, כי עבורנו הישרדות היא לא אתגר, והיא גם ככה מתרחשת כשאתה זוכר להיות מחובר לעצמך. בגלל זה כתבתי את הספר, מתוך זה אני מדריך את המסעות שלי, וזה גם המניע שלי לעשות את המסע הזה לחוזרים משם.

 

בשנים האחרונות החל להבשיל בי הרעיון להקים פרויקט של "מסע חזרה הביתה" כזה שייתן מענה לכל מי שכבר יודע שאפשר לחיות כאן אחרת, אך לא בדיוק מבין איך... 

 

אם חזרת בזמן האחרון  מהטיול הגדול, ואתה מרגיש שהיית רוצה לקבל עזרה כיצד לחיות נכון ומחובר יותר בארץ, אני מציע לך להצטרף.

 בברכת "כל עלה נופל במקום שלו"☺ 

אייל שמיר

bottom of page