top of page
IMG-20161215-WA0040.jpg

אייל שמיר

רקע מקצועי

d7aad79ed795d7a0d7941.jpg

התחלתי את דרכי בתחום בגיל 22 במהלך הטיול הגדול של אחרי צבא בדרום אמריקה שהפך למסע של גילוי ומפנה בחיי. בעקבות אותו המסע מצאתי את שלושת הדברים אותם חיפשתי תמיד ולא ידעתי- משמעות, חיבור לעוצמה הפנימית שלי, ותכלית וייעוד לחיי. מאותו הרגע הרגשתי שיש לי מה להגיד לעולם, שיש לי מה ללמד. ובעצם מאז ועד היום (כבר מעל 25 שנה) אני עובד עם בני נוער ומבוגרים במטרה להפוך את עצמי ובני אדם בכלל לאנשים טובים יותר ולשפר את איכות חיינו באמצעות מודעות עצמית וחיבור לכוחות הפנימיים המניעים אותנו.

בשנים הראשונות, אי שם בשנות התשעים, התחלתי כמדריך נעורים בקיבוצים באזור מגורי  ובמקביל התחלתי לכתוב את הספר שלי, לקרוא וללמוד כל מה שנאמר על תחום הרוחניות, האלוהות, וההתפתחות האישית. בשנת 2000 יצאתי למסע של שנתיים במזרח (בעיקר בהודו) שנתיים של מסע על אופנוע, ביקור באשרמים, מפגש עם מורים רוחניים ותלמידים, ותרגול מסורות שונות. בסוף תקופה זו שכרתי אולם בדרמסאלה והתחלתי ללמד את הקורס הראשון שלי.

 

לאחר חזרתי לארץ רכשתי כלים שונים איתם אני עובד עד היום, בראשם הנחיית קבוצות, הדרכת טיולים ופתיחה בקלפי טארוט ככלי רב עוצמה להבין את שפת הנשמה ש"מעבר לוילון" הפיסי. בתחילת שנות ה- 2000 התחלתי להעביר סדנאות מודעות קבוצתיות תחת השם "הכל הפנימי"- ביטוי לכך שכל מה שקורה לנו הוא השתקפות של נפשינו פנימה, ובמקביל לקיים הרצאות בנושאים רוחניים ואמוניים, ומסעות מודעות המשלבים בין אהבתי למדבר לבין אהבתי לבני אדם.                           

                     

                         אני צועד בדרך שאני מלמד.

ידע וניסיון

image(5).jpg

בשנת 2007 נולד, אחרי הריון של 10 שנים, הילד הראשון שלי- הספר "יום אסוני הוא יום ששוני" המספר על המסע האישי שלי ועל הגילויים שהפכו את חיי, ואיך הדבר הכי טוב שקרה לי בחיים, הגיע בעקבות הדבר הכי רע... הספר הוא תוצאה של מסע התבוננות וחקירה מעמיק של חיי שלי על פי מספר פריזמות מבט- רוחנית, פסיכולוגית, פילוסופית ויהודית. במהלך אותה החקירה יצאתי למספר מסעות בעולם, וקראתי מאות ספרים העוסקים בתחום ההתפתחות והמודעות העצמית.

 

באותה השנה ממש התחלתי להנחות ולהדריך ב"מסע ישראלי" אשר הפך עד מהרה לבית השני שלי- בעוד עבור מרבית המדריכים העיסוק כמדריך מסע הוא עוד שלב בדרך, אני נשארתי ועד מהרה הפכתי לאדם עם ניסיון השטח הכי גדול בארץ בתחום הדרכת מסעות ערכיים. שם שכללתי את מיומנויות ההנחיה שלי (למדתי שנתיים הנחיית קבוצות, העברתי כמה קורסים למדריכים בשיתוף עם מנחות בשיטת אדלר. וכיום אני מלמד הנחיה בקורסים שונים למדריכים). במקביל שאבתי מחוכמתם של אלפי חניכיי במעגלי השיח השונים בכל תחומי הזהות- עצמי, קבוצה, קהילה, עם, ארץ, מדינה ויהדות. אז גם העמיק החיבור שלי ליהדות, למסורת ולחשיבות החיבור לעבר ולעם במקביל לעבודת המודעות וההתפתחות האישית.

 

הבנתי כי האושר מורכב מחיבור למכלול של דברים- למורשת העבר, למטרות העתיד, להתפתחות בהווה, למשפחה, לנתינה ובעיקר להוויה ואהבה שאפשר, אם עובדים נכון עם המיינד, להכניס אותם לכל דבר אותו עושים. בניגוד לראיה המצומצמת של מרבית הסדנאות והקואוצ'רים להתפתחות עצמית שמדברים על "לחיות עבור היום" או על "הגשמת מטרות עתידיות", הבנתי שאני מדבר על תפיסת עולם כוללת של חיבור ועשיה לרבדים שונים בנפש וגם במציאות.

 

לאחר כמה שנים פיתחתי את הגישה הייחודית שלי ששמה דגש על האדם והעבודה הקבוצתית ככלי להתפתחות ובמקביל הקמתי את תחום המסעות במסגרת הטיולים השנתיים ב"חברה להגנת הטבע" ולאחר מכן בחברת "אגד תיור", שם אני עובד עד היום.

הפן האישי

כיום אני כבר בן 47 נשוי לסיגל (שעובדת במשרד החינוך) ואב לשלוש בנות מקסימות, דרכם אני חווה את חווית הנתינה והאהבה של האבהות עם כל האתגרים שהיא מזמנת. אני אדם שאפתן, פרפקציוניסט, הרפתקן, יצירתי ויורד לפרטים, עם נפש פילוסופית ואוטו דידקטית מולדת (ולכן אני יודע, גם לא תמיד קל לחיות איתי) ולכשהבנתי כי אם אני רוצה ללמוד ולכתוב וללמד על החיים אני חייב לחיות אותם במלאות ולא להסתגר באיזה מנזר, יצאתי לדרך ביתר שאת וצללתי אל כל אתגרי העולם המודרני הישראלי- גדלתי במושב בעוטף עזה, בין חממות של עגבניות, דשאים וחולות ועד היום אני דואג להגיע מידי פעם ולעבוד עם אבי את האדמה בשטחי המנגו וההדרים, שירתתי כקצין ביחידה קרבית מובחרת (ועד היום עושה מילואים), הקמתי את תחום המסעות החינוכיים בשתי חברות טיולים, ובגדול חייתי ואני עדיין חי חיים חומרים בשילוב עם אלמנט רוחני נוכח מאוד.

 

אני מאמין שאנחנו חיים בתקופה ייחודית וחד פעמית בחייה של האנושות, תקופה שהיא נקודת מפנה לשבת או לחסד, תקופה בה נצטרך לקבל החלטות כיחידים וכאנושות לאן אנחנו רוצים להוביל את חיינו- האם להמשיך להתמקד בחומר, לשקוע במסכים הדיגיטליים ולהפוך לחיות צרכניות שרצות מרכישה לרכישה במירוץ העכברים ובכך להרוס את העולם כתוצאה מצריכה מוגזמת. או לעשות טרנספורמציה ולהגשים את הפוטנציאל הרוחני הגלום בנו ולהתחבר לתכלית שהיא מעבר למאבקי ההישרדות. כל הידע נפתח, הכל גלוי לפנינו, נשאר לנו רק לפקוח עיניים, ללמוד ולבחור.

 

המסע האישי שלי החל בהכרה שאנחנו לא לבד בעולם הזה, כולנו מחוברים במרקם אנרגטי ונפשי בלתי נראה שהופך אותנו לאחד גם אם לרוב אנחנו לא מודעים לכך. והדרך שלנו להתחבר ל"אחד" הזה עוברת דרך התפתחות ומציאת חלקנו המדויק בתוכו, אם באמצעות היעוד שבאנו לעשות כאן ואם על ידי תיקון מידותינו. וכאשר טוב לנו, כאשר אנחנו פועלים מתוך מקום שלם בתוכנו, אזי אנו הופכים לכלי של נתינה ותמיכה לכל מקום אליו אנחנו הולכים- מעצם מי שאנחנו ואופן הווייתנו, אנו מקיימים את המצווה הגדולה ביותר של "ואהבת לרעך כמוך".

bottom of page